OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Kontaktujte nás: 0907725906 - Ivana Sitárová | oz.amies@gmail.com

Amies  je občianske združenie, ktoré od roku 2016 zastrešuje tanečné a pohybové aktivity, predovšetkým Orientálny tanec a Jogu. Amies je aj meno našej tanečnej skupiny, ktorá sa začala formovať v roku 2015 a dnes tvorí stabilný tanečný tím. Tanec je našou vášňou, stále sa vzdelávame, pracujeme na sebe a na nových choreografiách. Ponúkame pravidelné kurzy, semináre a tanečné skupinové a aj sólo vystúpenia v rôznych tanečných štýloch.

                                                                     

O mne - Tancu sa venujem od detstva. Prešla som niekoľkými žánrami, až som sa dostala k orientálnemu tancu. Začínala som ako kurzistka a tento tanec si ma okamžite získal. Očarila ma jeho ladnosť a ženskosť. Bol pre mňa veľmi prirodzený a cítila som sa v ňom dobre. Chcela som vedieť viac, hľadala som informácie, zháňala tanečné DVD, začala som chodiť na workshopy..v auguste 2010 som získala certifikát o absolvovaní lektorského kurzu. Nejaký čas som robila lektorku v Štúdiu orientálneho tanca - Jaspis v Nitre, postupne sa naša skupina rozrastala a našli sme si nové priestory. Tanec sa stal mojou súčasťou, dáva mi priestor na sebarealizáciu, tvorenie, napĺňa ma a uspokojuje. A keďže nie som zrovna športovo založená, tanec, spolu s jogou, sú pre mňa aj formou pravidelného pohybu. So žienkami v kurze pracujem veľmi rada, teší ma pohľad na usmiate, uvoľnené, veselé tanečnice, ktoré sa z hodiny na hodinu zlepšujú.  Aby ale nenapredovali len ony, aj ja sa stále naďalej učím a snažím sa zdokonaľovať.  Mojimi prvými učiteľkami boli Jaroslava Sitárová, Radmila Remenárová, Mária Pechníková, tanečné pobyty, workshopy a individuálne hodiny som absolvovala aj u  - Daila CZ, Libuša Bachratá SK, Bibiána Hlaváčová SK, Sandhyadipa Kar USA, Michal Mach CZ, Rashey Chauhan IND, Kathreen Derouet CZ, Theresa Grantorino CZ, Najla Raqasa SK... Všetkým patrí moje ďakujem.

                                                                                     Ivana