OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Etický kódex pre tanečnice

 

Na čo slúži etický kódex? Etický kódex pomáha k plynulejšiemu a bezproblémovému priebehu tréningov a väčšej pohode lektoriek a tanečníc na hodinách.

 

 1. NA HODINU CHODÍM VČAS
  Na hodinu chodia tanečnice včas, najneskôr 5, no najskôr 10 minút pred začiatkom hodiny. Stihnú sa tak v pokoji nachystať a prípadným neskorým príchodom nenarušia priebeh tréningu. Ak však tanečnica príde neskôr, nevynechá krátku individuálnu rozcvičku.

 

 1. ABSENCIU HLÁSIM VOPRED
  Ak tanečnica vie, že na hodinu nebude môcť prísť, dá svojej lektorke včas vedieť. Lektorka tak môže nájsť náhradníčku a taktiež pripraviť hodinu na mieru.

 2. NA HODINU CHODÍM VHODNE OBLEČENÁ
  Na hodinu volí každá tanečnica pohodlné oblečenie poskytujúce voľnosť pohybu. Toto oblečenie zároveň umožňuje lektorke kontrolovať správne prevedenie prvkov. Ideálnym oblečením na tréning je priliehavý top / tielko, legíny alebo iné, nie príliš voľné nohavice. Vlasy má tanečnica zopnuté.

 

 1. POČAS HODINY MÁM VYPNUTÉ ZVONENIE
  Počas celej hodiny majú tanečnice vypnuté zvonenie na svojich mobilných telefónoch.

 

 1. V PRIEBEHU HODINY NERIEŠIM VECI, KTORÉ DO NEJ NEPATRIA
  Debatovanie o témach, ktoré priamo nesúvisia s hodinou, berú čas z hodiny ako tanečniciam, tak aj lektorke. Tanečnice si ich nechávajú na čas strávený v šatni alebo mimo štúdia. Otázky súvisiace s hodinou sú vítané.

 

 1. POČAS HODINY NEVYSVETĽUJEM PREBERANÚ LÁTKU OSTATNÝM
  Vysvetliť látku je úloha lektorky. Ak sa na tanečnicu obráti niekto s dotazom, smelo ho odkáže priamo na lektorku.

 

 1. AK MÁM NA PRSTOCH ČINELKY, HRÁM LEN NA POKYN LEKTORKY
  Hranie na činelky v iný čas znemožňuje a ruší výklad.

 

 1. SPÄTNÁ VÄZBA
  Pozitívne aj negatívne pripomienky k hodine sú vítané. Tanečnica ich však s lektorkou diskutuje súkromne, pred alebo po hodine, prípadne písomne.

 

 

 1. VOPRED SA NEOSPRAVEDLŇUJEM
  Tanečnica sa vopred neospravedlňuje a nevysvetľuje, prečo nebude na hodine dostatočne pracovať. (Napr.: dnes nebudem dobre tancovať, lebo...) Vzdávanie sa dopredu demotivuje ako lektorku, tak i samotnú tanečnicu. Počas hodiny je každá tanečnica 100 percentne sústredená na dianie v štúdiu a robí maximum, ktoré je aktuálne schopná urobiť.
 2. OSOBNÉ PROBLÉMY S LEKTORKOU A TANEČNICAMI RIEŠIM V SÚKROMÍ
  Prípadné osobné alebo pracovné problémy tanečnica neprináša do štúdia či šatne, ale rieši ich mimo, v súkromnom čase.
  Štúdio je neutrálny priestor plný rešpektu a porozumenia.